Ekologiška gamyba

2012-07-25

UAB „Megrame Medis" gamyboje ypač akcentuoja ekologiškumą - tiek gamybos proceso ekologiškumą, kuomet visi procesai organizuojami draugišku aplinkai principu, tiek pačio gaminio ekologiškumą, nekenksmingumą žmonėms.Visa gamyba organizuojama draugiškai aplinkai principu - dažymo metu likusios medžiagos surenkamos ir naudojamos pakartotinai, iš medienos atliekų, pjuvenų gaminami
briketai kūrenimui, stiklas išvežamas perdirbimui. Be to, bendrovė savo gamyboje naudoja medieną, kuri yra sertifikuota pagal FSC (Forest Stewardship Council® - Miškų valdymo tarybos) standartą. Jo laikymasis garantuoja, kad bendrovės naudojama mediena įsigyta iš tinkamai tvarkomo miško, kuriame derinama aplinkos apsauga, socialinė gerovė ir ilgalaikė ekonominė nauda. Šį sertifikatą pripažįsta įtakingiausios pasaulio aplinkosauginės organizacijos tokios kaip Pasaulio gamtos fondas (WWF) ar Greenpeace. „Megrame Medis" gaminiai yra ilgaamžiai, teisingai prižiūrint nesilups ir jų nereikia perdažyti net ir po 15, 20 ar net daugiau metų. Įmonė vienintelė Baltijos šalyse savo produktams suteikia 10 metų garantiją!

Medžio kur kas geresnės šilumos izoliavimo galimybės palyginus su kitomis medžiagomis, naudojamomis langų gamyboje. Medis neleidžia susidaryti šalčio slenksčiams rėmuose ir neleidžia kondensuotis vandeniui. "Megrame Medis" nuolat tobulina langų gamybos technologijas, kad pasiekti kuo geresnes langų šilumos izoliacijos savybes. Tokiu atveju žmonės, įsigiję "
Megrame Medis" langus taupo šildymo resursus ir tokiu būdu ne tik sutaupo pinigų, bet ir prisideda prie energijos išteklių tausojimo.

Mediniai langai yra visiškai nekenksmingi žmonėms ir juos supančiai aplinkai. Langai, durys ir fasadai impregnuojami linų sėmenų pagrindu pagamintais impregnantais, gruntuojami, dažomi ar lakuojami vandens pagrindu pagamintomis medžiagomis. Dažuose nėra jokių kenksmingų medžiagų, tokių kaip formaldehidai ar panašiai.

„Mūsų naudojami dažai ir lakai yra paženklinti „Mėlynuoju angelu". Šis simbolis parodo, kad gaminiai yra nekenksmingi aplinkai. Tai yra pirmasis ir geriausiai pasaulyje žinomas ekologinis ženklas, įdiegtas 1978 metais ir nustatęs ekologiškų produktų standartą. Šis ženklinimas reiškia, kad šie dažai visiškai nekenksmingi net ir vaikams, kadangi jais dažomi ir vaikiški mediniai žaislai, lovytės", - sakė vienas bendrovės „Megrame Medis" akcininkų Agnis Magelinskas.

Mediena yra vienintelė visiškai natūrali žaliava, naudojama langų gamyboje. Mediniai langai nekaupia elektrostatinio krūvio (kaip pvz. plastikiniai langai), todėl netraukia dulkių ir jų nereikia valyti antistatinėmis priemonėmis. Medis yra natūrali medžiaga, kuri tam tikra apimtimi keičiasi vandens garais su oru, t.y. mediniai langai "kvėpuoja". Vandens pagrindu pagaminti dažai neužkemša medienos porų, todėl padengimas netrukdo šiam procesui. Medis padeda palaikyti drėgmės balansą ir natūralų mikroklimatą, todėl sukuriama sveika aplinka tokiame būste gyvenantiems žmonėms.