Ką reikėtų žinoti apie medinius langus: stiklas

Viena pagrindinių lango konstrukcijos dalių yra stiklas, užimantis didžiąją lango ploto dalį. Pastarojo kokybė lemia garso ir šilumos izoliaciją bei saugumą, todėl renkantis medinius langus labai svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į jį. MEGRAME MEDIS mediniai langai gaminami naudojant specialius, selektyvinius stiklo paketus, kurie izoliuoja šilumą ir garsą kur kas efektyviau nei įprastas stiklas. Selektyvinis stiklas yra dengtas metalo oksidų danga, kuri užtikrina aukštą šilumos izoliacijos rodiklį, nes ją atspindi ir tokiu būdu neleidžia sklisti už patalpos ribų. Mediniai langai  gali būti gaminami su skirtingais stiklo paketais.

Mediniai langai ir stiklo paketų rūšys

MEGRAME MEDIS mediniai langai gali būti su dviejų arba trijų stiklų stiklo paketais. Dviejų stiklų stiklo paketas yra laikomas standartiniu, jį sudaro vienas įprastas ir vienas selektyvinis stiklas. Tačiau už šį variantą kur kas energetiškai taupesnis yra trijų stiklų paketas (jo sudėtyje yra vienas arba du selektyviniai stiklai, taigi šis paketas pasižymi gerokai aukštesniu šilumos izoliavimo rodikliu nei standartinis dviejų stiklų paketas). Šilumą patalpų viduje efektyviai išlaikyti padeda ne tik selektyvinis stiklas (ar keli selektyviniai stiklai), tačiau ir argono dujos, kuriomis yra užpildytos tarp stiklų esančios ertmės. Šios stiklo paketo ertmės gali būti užpildytos ir kitomis medžiagomis, tačiau renkantis argono dujas pasiekiamas geriausias rezultatas.

Mediniai langai su saulės kontrolės stiklo paketu

Kontroliuoti į patalpas patenkančius saulės spindulius yra taip pat svarbu kaip išlaikyti šilumą jų viduje. Būstuose, kurių didelę dalį sudaro fasadiniai langai, ne retai montuojami mediniai langai su saulės kontrolės stiklo paketu, kuris padeda apsaugoti viduje esančius baldus ir apdailą nuo žalingo saulės poveikio, blukimo, trūnijimo ir kt. Be to, patalpos ne taip stipriai įkaista karštomis dienomis, todėl jų vedinimas reikalauja mažesnių investicijų. Mediniai langai su saulės kontrolės paketu atspindi saulės šviesą, o jų išvaizda beveik nesiskiria nuo medinių langų su įprastu stiklo paketu.