Medinės lauko durys

Medinės lauko durys, rėminės ar berėmės konstrukcijos, gaminame iš kruopščiai atrinktos bešakės klijuotos pušies, raudonmedžio, ąžuolo ar kitos medienos, stiklo paketo ir šiltintos plokštės. Durys gaminamos 92 ir 78 mm storių, jos gali būti dažomos Jūsų pasirinkta spalva ar lakuojamos, o norintiems išskirtinumo ir ilgaamžiškumo – siūlome lauko duris iš išorinės pusės kaustyti aliuminiu. Naudojame saugiausią Vokietijos gamintojų furnitūrą bei užraktus. Rekomenduojame rinktis saugius, t.y. grūdintus arba laminuotus stiklus. Lauko durų slenkstis, atsižvelgiant į pastato paskirtį, gali būti gaminamas iš aliuminio arba kietmedžio. Šiltos, patvarios, saugios ir kokybiškos medinės durys – kurias besirinktumėte. Durų sandarumas, funkcionalumas ir šiluminės savybės yra užtikrinamos naudojant modernią durų furnitūrą bei konstrukcinius sprendimus.
Klasikinės lauko durys

Klasikinės lauko durys

Klasikinės medinės lauko durys, arba kitaip, RĖMINĖS, yra atsparios klimato pokyčiams, yra saugios, tvirtos ir funkcionalios. Dėl specialios technologijos lauko durų plokštė netrūkinėja ir nesideformuoja. Gaminamos iš 78 mm, 94 mm storio profilio. Klasikinės lauko durys gali būti stiklinamos dvigubu arba trigubu stiklo paketu arba užpildomos plokščių su įvairiais dizaino elementais, taip pat gali būti kaustomos ir aliuminiu - galite rinktis iš daugiau nei 60 skirtingų durų modelių. Klasikinių medinių lauko durų šilumos laidumo koeficientas U=0,96-1,3 W/(m²K), garso izoliacija nuo 32 iki 48 dB, priklausomai nuo stiklo paketo. Siekiantiems dar didesnio saugumo, į šiuos gaminius galima įmontuoti dar saugesnę vokišką atidarymo ir užrakinimo furnitūrą. Pagrindinis klasikinių lauko durų pranašumas yra jų kaina - jos kone perpus pigesnės nei skydinės, nors taip pat yra atsparios žalingam išorės poveikiui, pasižymi ypač geromis garso ir šilumos izoliacijos savybėmis.
Skydinės lauko durys

Skydinės lauko durys

Medinės skydinės lauko durys, arba kitaip, BERĖMĖS, pranoksta klasikines savo dizaino galimybėmis ir stilių gausa – nuo modernaus iki klasikinio, galite rinktis iš daugiau nei 50 skirtingų įėjimo durų dizainų. Iš abiejų lauko durų pusių durų plokštė padengta penkių sluoksnių drėgmei atspariu klijuotu skydu, todėl durys yra labiau atsparios išorės poveikiams, o naudojamos poliuretaninės kietos putos užtikrina dar geresnę šilumos ir garso izoliaciją. Siekiant išskirtinio saugumo, visu plokštės plotu įklijuotas plokštę sutvirtinantis kietmedžio rėmas, kuris saugo į jį įmontuotus vyrius ir spyną nuo įsilaužimo. Papildomą stabilumą ir tvirtumą lauko durims suteikia per visą plokštės plotą įmontuota metalinė rėmo stabilizavimo sistema. Pats skydas sertifikuotas ir gaminamas Vokietijoje, todėl garantuojame, kad durys išliks sandarios esant įvairioms klimatinėms sąlygoms. Tai ypač aktualu, kai lauko durys skiria gyvenamąsias patalpas nuo lauko. Skydinių durų plokštė atitinka aukščiausią Europoje DIN EN 1121:2000-09 standarto reikalavimų 4-ąją kategoriją. Šių lauko durų šilumos laidumo koeficientas U=0,96-1,2 W/(m²K).
Pasirinktys ir techn.charakteristikos

Pasirinktys ir techn.charakteristikos

Šioje skiltyje rasite visą naudingą informaciją apie apie mūsų gaminius, kuri leis pasirinkti idealią jūsų durų komplektaciją. AKSESUARAI IR PASIRINKTYS: medienos rūšys ir savybės, dažai ir lakai, stiklinimas, durų dizaino elementai, rankenos ir užraktai, dekoratyvinis langų dalinimas ir kita. TECHNINĖS CHARAKTERISTIKOS: šiluma, saugumas, garso izoliacija ir kita.

Bendros rekomendacijos dėl lauko durų

Kiekviena medžiaga reaguoja į aplinkos sąlygas. Medinėms lauko durims didelį poveikį daro temperatūros ir santykinio oro drėgnumo svyravimai. Medinės lauko durys gali būti su viena arba daugiau sandarinimo tarpinių tarp varčios ir rėmo. Šios elastingos sandarinimo tarpinės sumažina nekontroliuojamą oro praėjimą ir taupo šilumos energiją. Eksploatuojamos lauko durys, ypač tos, kurios atsidaro į lauką, yra veikiamos labai skirtingų klimatinių poveikių, todėl virš jų būtina įrengti stogelį.

Žiemos klimato ypatumai ir daroma įtaka medinėms lauko durims

Šaltuoju metų laiku vidutinė patalpų temperatūra siekia 20ºC, o santykinis oro drėgnumas svyruoja nuo 40 iki 55%. Dažniausiai iš lauko pusės būna dviženklė minusinė temperatūra ir santykinis oro drėgnumas iki 100%. Mediena, būdama natūrali medžiaga, reaguoja į santykinį oro drėgnumą ir jos drėgnumas derinasi prie aplinkos sąlygų. Žiemą lauko durų išorinėje pusėje medienos drėgnumas yra didesnis negu vidinėje – tai sukelia medienos brinkimą arba susitraukimą, o tai atitinkamai turi įtakos varčios išlinkimui. Vis dėlto šaltojo sezono neišvengsime, ir būtina žinoti, jog skirtingi šilumos ir drėgmės smūgiai veikia lauko durų vidinę pusę. Šaltuoju metų periodu reikia stebėti ir kontroliuoti statybinės fizikos ribines sąlygas patalpoje, nes tai gali turėti įtakos medinių lauko durų deformacijai.

Vasaros klimato ypatumai ir daroma įtaka medinėms lauko durims

Prieš gaminant didelių gabaritų medines lauko duris, kurių paviršių norima nudažyti tamsiomis spalvomis, projektuotojai turi įvertinti medinių lauko durų padėtį pastate bei atkreipti dėmesį į jų: orientaciją Pasaulio krypčių atžvilgiu, matmenis ir spalvą. Svarbu žinoti, kad nuo tiesioginių saulės spindulių tamsiai dažytų paviršių temperatūra gali stipriai pakilti. Pavyzdžiui, medinių lauko durų, nudažytų raudona spalva, paviršiaus temperatūra gali pakilti netgi iki 60 ºC. Į tokias sąlygas reaguoja kiekviena medžiaga. Plastikas ir aliuminis plečiasi, o medis – džiūsta ir traukiasi. Vykstant džiūvimo procesui varčios išorinėje pusėje, medienos drėgmė sumažėja ir prasideda blukimo procesas. Galiausiai pasireiškia išsikraipymo reiškiniai, nepriklausomai nuo medžiagos.